Witamy na stronie Tuptusiowy Świat. Projekt „Tuptusiowy Świat” otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 8.5 Wsparcie na rzecz łączenia życia zawodowego z życiem prywatnym. Celem projektu jest: powrót lub wejście na rynek pracy 30 kobiet lub mężczyzn po okresie opieki nad dzieckiem do lat 3 z miasta i gminy Mszana Dolna poprzez zabezpieczenie opieki nad dzieckiem w formie nowo otwartego żłobka. Wartość projektu: 1 131 316,80 zł. W tym dofinansowanie: 961 619,28 PLN   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Tuptusiowy Świat. Projekt „Tuptusiowy Świat” otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 8.5 Wsparcie na rzecz łączenia życia zawodowego z życiem prywatnym. Celem projektu jest: powrót lub wejście na rynek pracy 30 kobiet lub mężczyzn po okresie opieki nad dzieckiem do lat 3 z miasta i gminy Mszana Dolna poprzez zabezpieczenie opieki nad dzieckiem w formie nowo otwartego żłobka. Wartość projektu: 1 131 316,80 zł. W tym dofinansowanie: 961 619,28 PLN Powered By GSpeech
 Aa 
Fundacja Rozwoju Oświaty Wychowania i Sportu FROWIS powstała w 2007 roku, m.in. z zamiarem popularyzacji wychowania przedszkolnego, jak również szkolnego na terenie Małopolski.  Uzupełnieniem tych działań jest pozyskanie środków unijnych na utworzenie dwóch nowych placówek, tym razem dla dzieci 1-3.

Żłobek TUPTUSIE powstał z myślą o najmłodszych mieszkańcach Mszany Dolnej, którzy znajdą opiekę w naszej placówce podczas pracy zawodowej swoich rodziców. Pomysł założenia na terenie miasta takiej placówki zrodził się po zauważeniu problemu, jaki jest przed rodzicami, którzy chcą powrócić do pracy zawodowej i nie mają możliwości zapewnienie opieki swoim pociechom przez osoby bliskie. Pierwsze lata życia każdego dziecka to okres intensywnego rozwoju, który wpływa na kształtowanie się osobowości dziecka. Odpowiednio zbudowana relacja społeczna, sprawia, że dziecko czuje się kochane, akceptowane i szanowane, a dzięki temu lepiej się rozwija. W naszych rękach – rodziców oraz opiekunów, leży przyszłość naszych dzieci.

Do placówki mogą uczęszczać dzieci już od 1 roku życia. W ramach codziennej opieki od poniedziałku do piątku w godzinach dostosowanych do godzina pracy opiekunów. Organizujemy dzieciom zajęcia muzyczne, ruchowe i plastyczne oraz zajęcia wspierające rozwój poznawczy. Zajęcia dostosowane są do wieku dzieci ich potrzeb oraz możliwości z uwzględnieniem indywidualnego rozwoju psychomotorycznego każdego maluszka.